З 1 вересня на базі ВНТУ планують відкрити Подільський науково-технічний ліцейдля обдарованої молоді, в якому зможуть жити і вчитися старшокласники з усієї Вінницької області, котрі пройдуть відбір.

Про це під час прес-конференції повідомив в.о. Департаменту освіти та науки ВінОДА Володимир Буняк. З його слів, ліцей створюється для поглибленого вивчення точних наук, таких як математика, фізика та інформатика для учнів 8-11 класів. Навчальні аудиторії та місце для проживання учнів буде організоване на базі Енергетичного факультету ВНТУ, окрім того майбутнім учням ліцей буде забезпечено п’ятиразове харчування на базі закладу освіти, аби мінімальним чином діти відволікалися від навчального процесу.

– Ми вже шукаємо дітей з усієї області, які цікавляться математикою і фізикою. Діти не винні в тому, що народилися десь в далекому селі й не мають доступу до якісного навчального закладу, ми їм повинні такий доступ надати. Ми маємо шукати цих “майбутніх Ломоносових”, які можуть перебувати десь в глибинці – сказав очільник Департаменту.

На базі ліцею відкриють дві паралелі для чотирьох класів: восьмого, дев’ятого, десятого і одинадцятого. В одному класі планують навчати близько 25 дітей. Таким чином загалом планують набрати 200 найбільш обдарованих учнів, які мають пройти відповідний відбір.

За словами Буняка, таким чином учні вже зі шкільної парти матимуть змогу спілкуватися з професурою, мати доступ до лабораторій і проводити необхідні експерименти.

– Крім того діти будуть тут на повному утриманні, від батьків нічого не потрібно. Буде 5-денний навчальний графік, після якого учень може поїхати на вихідні додому. Хто не матиме можливості поїхати – перебуватиме в ліцеї під наглядом вихователів. Графік перебування учнів у закладі буде розписано буквально цілодобово – каже Володимир Буняк.

Стаття взята з сайту vega.vn.ua