На зображенні може бути: 1 особаЗ 24.10.2021 по 29.10.2021 року у м. Києві під егідою Київського національного університету ім. Т. Шевченка відбувся ХV Всеукраїнський турнір математичних боїв ім. академіка Ляшка. Юні математики з усієї країни з’їхалися до Києва на щорічне змагання. Участь у турнірі брали 24 команди, з яких 9 команд київських ліцеїв, 5 з УФМЛ (Український фізико-математичний ліцей) та 10 з регіонів. Змагалися у трьох лігах: молодшій, середній і старшій. Шість днів запеклих баталій. За цей час було проведено 6 цікавих заходів: математичний занзібар, командна усна олімпіада, 3 тури математичних боїв, а також в останній день – усна особиста олімпіада. Цієї події всі чекали майже 2 роки.
Вінницька область була представлена трьома командами. Дві команди виборювали перемогу у вищій лізі, це команда КЗ «Подільський науково-технічний ліцей для обдарованої молоді» у складі:
Андріяш Максим - 11-М клас;
Тихонюк Едуард - 11-М клас;
Войцеховський Олександр -10-М1 клас;
Скубська Надія - 10-М1 клас.
Керівник команди - учитель математики Подільського ліцею Попова Ірина Василівна.
Друга команда - це збірна України, до якої увійшли учні ФМЛ №17, Тиврівського ліцею та учні з шкіл Ужгорода та Кременчука.
Молодша ліга була представлена третьою командою, учнями ФМЛ №17. Керівник команд - Швайко Олег Валентинович, який є керівником гуртка в ФМЛ №17.
За результатами змагань команда Подільського ліцею виборола перше місце в старшій лізі групи Б. Збірна команда – друге місце в цій самій групі.
Команда ФМЛ №17 у молодшій лізі виборола теж перше місце.
В індивідуальному змаганні учень Подільського ліцею Тихонюк Едуард став четвертим серед досвідчених юних математиків, які представляли нашу країну на Міжнародній олімпіаді з математики та отримав другий диплом.
Математичним боям передувала інтелектуальна математична гра «Занзібар», у якій команда Подільського ліцею також отримала перемогу з третім результатом серед десяти команд.
Турнір виявився дуже вдало організованим, змістовним та захопливим. Діти мали можливість проявити себе і як сильні математики, і як стратеги, і як тактики. Важко переоцінити мотиваційну складову турніру. Нові знайомства, нові друзі, середовище однодумців.
Дні, проведені на математичних боях, залишать у дітей спогади на все життя.
Дякуємо за гостинність Київському національному університету імені Тараса Шевченка та Українському фізико-математичному ліцею.
А також хочемо висловити окрему подяку професору КНУ ім. Т.Г. Шевченка Рубльову Богдану Владиславовичу, який є незмінним ідеологом цих змагань та їхнім організатором. Сподіваємось на нові зустрічні в наступному році
.На зображенні може бути: одна або кілька осіб та у приміщенніНа зображенні може бути: одна або кілька осіб, люди сидять та у приміщенніНа зображенні може бути: 5 людей, люди стоять та у приміщенніНа зображенні може бути: 6 людей, люди стоять та у приміщенні