10
Січень навіює нам не лише приємні спогади про новорічні канікули та подарунки. Він змушує нас замислитися над важливішими речами всесвітнього штибу. Про що ми? Про Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме 27 січня 1945 року Радянська Армія визволила в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. Отож, аби долучитися до відзначення цієї дати, ліцеїсти нашого закладу долучились до створення зворушливого відео (https://www.youtube.com/watch?v=_4M5L9J7K_M), а також оформили Дерево пам'яті. Чому метелики?
Віддзеркалення зруйнованого дитячого світу бачимо в написі маленького хлопчика із варшавського гетто: «…найжахливіше, що в гетто метелики не живуть!». Напис датований 1943 роком. Відтоді метелик – це символ Голокосту.
Уперше цей день відзначили в усьому світі у 2006 році. Починаючи з 2012 року, відповідно до постанови Верховної Ради України від 5 липня 2011 року «Про 70-річчя трагедії Бабиного Яру» Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту відзначається і в Україні. Пам'ять про жертви нацистського терору в Україні у Другій світовій війні, а це 1,5 млн євреїв і понад 4 млн українців та представників інших національностей, свято зберігається в нашій державі.
Ми згадуємо в молитвах невинних жертв, чиї імена  назавжди закарбовані на кривавих сторінках історії Другої світової війни та Голокосту.
Зберігаючи пам'ять про Голокост, ми прагнемо до того, щоб світ ніколи більше не допустив повторення цієї жахливої сторінки історії.
Висловлюючи в цей день співчуття єврейському й ромському народам, які зазнали жахливих утрат від рук нацистських катів, ми рішуче засуджуємо будь-які злочинні прояви антисемітизму, расизму й ксенофобії.
Вічна пам’ять усім 10жертвам Голокосту...10