10В умовах сьогодення вчителям варто поновити свої знання з надання домедичної допомоги, насамперед дітям. На нашу думку, це одна з обов'язкових складових організації безпечного середовища будь-якого освітнього закладу.
При наданні першої невідкладної допомоги є важливі нюанси та спеціальні маніпуляції, які необхідно знати всім, хто працює з дітьми, зокрема, освітянам.
02.09.2022 до ліцею за сприяння Навчального пункту Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Вінницькій області було проведено тренінг з першої домедичної допомоги. Викладач Центру Прокопович Олена Володимирівна розповіла, як розрізняти види кровотечі та зупиняти її з використанням тампонади та джгутів-турнікетів чи саморобних джгутів, як діяти при зупинці серця, як визначити перші ознаки інсульту (метод FACE) тощо. Працівники нашого закладу мали змогу почути цінні рекомендації, дізнатись нову інформацію щодо невідкладної допомоги, яка є актуальною особливо в умовах воєнного стану, та закріпити алгоритм дій при настанні надзвичайних випадків. Тепер ми вміємо:
- оцінювати ситуацію та не панікувати; ⠀
- перевіряти свідомість у людини будь-якого віку;
- забезпечувати прохідність дихальних шляхів;⠀
- забезпечувати безпечне положення людини без свідомості; ⠀
- правильно викликати швидку та спілкуватись з диспетчером;⠀
- залучати інших до допомоги;
- робити серцево-легеневу реанімацію;⠀
- допомагати при різних видах судом;⠀
- допомагати при удавленні, коли дитина попихнулася їжею або стороннім предметом.
Навички першої допомоги – критична необхідність для кожної людини, особливо в умовах війни. Сьогодні це без перебільшень може врятувати життя. Щиро вдячні всім фахівцям Навчального пункту Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Вінницькій області за неоціненну допомогу та професіоналізм.
 
10  10  10  10