10«Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова…» - писав Панас Мирний. І це справді так. Українська мова є найціннішим скарбом нашої нації. Вона може втішити серце, загоїти душевні рани, недарма її називають солов’їною.

Ось і подільська родина з нагоди Дня української писемності та мови, який відзначають щорічно 09 листопада, провела в ліцеї тижневик української мови та писемності з 07 по 11 листопада 2022 року.

Класні колективи долучились до відеочитань «О слово рідне, України слава!», адже завданням було декламування поезій про українську найвідоміших митців української літератури. Відеочитання лунали під час інтерактивних перерв й полонили красою слова. Протягом тижня функціонували локації «Мовознавчі цікавинки» та «Дерево рідної мови». Учні вправлялись у філологічній кмітливості та уважності, бо не кожен міг розгадати ребус чи знайти помилки на яблучках дерева.
Представники самоврядування ліцею готували відеороботу «Я розмовляю українською» для участі в міському флешмобі та презентували свій творчий витвір усій ліцейній спільноті. У позаурочний час ліцеїсти мали змогу навчатись граючись. Було проведено мовознавчу вікторину «Як соловейко світом мандрував» для 8-х класів та розважальну годину єднання «Єдиний скарб у тебе – мова!» для учнів 9-х класів.
Не можемо оминути увагою написання Радіодиктанту національної єдності, до якого доєднались і ліцеїсти рідного ліцею. Досить довго обговорювали учні й вчителі особливості вживання пунктуаційних знаків, значення невідомих слів і ділились емоціями щодо щемливого змісту тексту.
На завершення тижневика діти провели весело час, даючи відповіді на запитання мовознавчого Кахуту. Ця гра вже давно захопила наших ліцеїстів: вона дарує не тільки нові знання, а й можливість поділитись позитивними емоціями та отримати смаколики.
Щиро вдячні за насичений тижневик учителям Подільського ліцею: Синявській Наталі Олександрівні, Ленартович Наталії Анатоліївні, Заремблюк Світлані Іванівні, Потерлевич Наталії Володимирівні, педагогу-організатору Ярковській-Юрчак Наталі Володимирівні та ініціативній групі ліцеїстів, які з легкістю втілювали творчі задуми в життя!

10  10  10  10