Олександра Бурбело

Член національної спілки письменників України

Олександра Бурбело, 1998 року народження, мріяла стати письменницею. Писала казки, легенди, оповідання та вірші. Друкувалася в газетах та журналах. Була неодноразовим переможцем літературних Всеукраїнських і Міжнародних конкурсів. В її портфоліо більше 50 (п’ятдесяти) грамот, дипломів, подяк, сертифікатів.

У 2011 році вийшла з друку її перша книжечка «Первоцвіт», у 2012 році – книжечка «Белые паруса» та змінене і доповнене друге видання «Первоцвіту» зі схвальною рецензією класика української дитячої літератури Всеволода Зіновійовича Нестайка. В 2013 році – книжечка «Зимова Україна», в 2014 році книги «Я лиш струна на арфі України» та «Золота росинка».

Однак «струна» обірвалася, Сашеньки не стало. За вагомий внесок в літературну скарбницю України Олександру Бурбело прийняли в члени Національної спілки письменників України. Це унікальний випадок: школярку неповних 16 років та ще й посмертно прийняли у члени НСПУ.

Вона наймолодший член спілки і залишиться назавжди п’ятнадцятилітньою. 
У пам’ять про Олександру Бурбело вийшли її наступні книги: «Перемога під Синіми Водами», «Гармонія» та «Рідній Україні» вибране, поезія. Композитори Ігор Шуберт та Сергій Брайлян написали на її вірші більше 30 (тридцяти) пісень, які лунають при проведенні вечорів пам’яті, презентації творчості Олександри Бурбело та інших урочистостях. У 2017 році вийшов збірник «Свої пісні дарую всім на радість», в якому є ноти, тексти пісень та диск. У 2018 році побачила світ книга Олександри «Рідній Україні» вибране, проза.

Дев’ятнадцять поетів присвятили свої вірші творчості Олександри. У 2018 році видано книгу «Друзі по перу – Олександрі Бурбело», в якій біля сорока віршів. 

У програмі вивчення української літератури для 5-9 класів з 2017 року по всій Україні передбачено вивчення творчості Олександри. 

З грудня 2016 року засновано щорічну літературно-мистецьку премію журналу «Вінницький край» імені Олександри Бурбело – «Струна на арфі України» і щорічний літературний конкурс на кращу поетичну і прозову публікацію для творчої молоді шкіл Вінниччини віком до 16 років. Переможці в номінаціях поезії і прози відзначаються Дипломами І, ІІ і ІІІ ступенів та грошовими преміями. Лауреатам також вручаються пам’ятні медалі «Літературна премія «Струна на арфі України» імені Олександри Бурбело». Літературний конкурс став всеукраїнським.

У травні 2018 року творчість Олександри Бурбело відзначена міжнародною лігою «Матері і сестри – молоді України». За майстерне втілення шевченківського духу у власній творчості та пропагування ідей Великого Кобзаря її нагороджено ГРАН-ПРІ та медаллю «Тарас Шевченко єднає народи». 

Всі книги Олександри Бурбело на її офіційному сайті можна знайти в розділі «Фотокниги». На каналі Олександри Бурбело розміщено шість розділів: вірші, пісні, спогади, телесюжети, радіопрограми і презентації творчості (більше п’ятисот відеороликів). Кількість переглядів постійно зростає.