У період з 04.11.2019 року по 10.11.2019 року в Подільському ліцеї було проведено Український тиждень.

Із метою виховання пошани  ліцеїстів до української мови та писемності, національної культури протягом тижня учителями української мови та літератури Синявською Н.О., Ленартович Н.А., Заремблюк С.І. та педагогом-організатором Шиманською А.С. проводились тематичні заходи та акції.

Класними керівниками 8-11 класів проведено години спілкування на тему:  “Наша мова солов’їна”, “Чарівний світ української мови”, “Слово до слова - зложиться мова”, “Шануй мову калинову”.

Заслуговує на увагу проведення мовного редагування “А я пишу рідною мовою так...” для 10 класів та години мережевого спілкування “Українською в соцмережах - закон!” для 9 класів (відповідальна за проведення вчитель української мови та літератури Ленартович Н.А).

Із метою виявлення творчих обдарувань, всебічної підтримки літературно обдарованої молоді, розвитку національної свідомості у рамках Українського тижня вчителем Заремблюк С.І., педагогом-організатором Шиманською А.С. було проведено мовознавчий брейн-ринг «Наша мова, калинова!» серед ліцеїстів 8 класів.

Учитель української мови та літератури Ленартович Н.А. 04.11.19 року провела мовознавчий квест «Веселкова наша мова!» для 9-М та 10-ІТ класів. Ліцеїсти проявили інтерес до виконання творчих завдань, поглибили знання з лексикології та фразеології української мови.

Хочеться відзначити активну участь ліцеїстів 8-11 класів у солодкій вікторині «Знай та плекай українську мову!», яка відбулась 06.11.19 року. Протягом дня учні надавали відповіді на запитання, що з’являлись на екранах. За правильні відповіді ліцеїсти отримували смаколики.   Подібна акція припала до душі всім ліцеїстам. Разом із жартівливими запитаннями було підготовлено запитання на знання матеріалу з української мови.

Крім того, протягом тижня проводились інтерактивні перерви «Експрес-уроки Олександра Авраменка», проєктувались на екрани мультимедійні презентації «Наголошуй правильно!», «Уживай правильно слова!», «Вподобай українське слово!».

8 листопада до Дня української мови та писемності було ліцеїсти закладу освіти взяли участь у написанні Всеукраїнського диктанту національної єдності.

Як казав великий Панас Мирний: «Найбільше і найдорожче добро кожного народу – це його мова, та жива схованка людського духу, його багата скарбниця, у яку народ складає своє життя й сподіванки, досвід, розум і бажання». Отож, плекаймо й шануймо рідну мову!