1010 листопада в усьому світі відзначався Всесвітній день науки – свято, засноване у 2001 році під егідою ЮНЕСКО.
Заходи цього дня спрямовані на популяризацію науки в суспільстві, необхідність взаємодії науки та громадськості, стимулювання праці науковців. «Подільський науково-технічний ліцей для обдарованої молоді» також долучається до цього руху.
З 14.11.22 по 18.11.22 у стінах ліцею традиційно відбувся Тиждень науки. Життя ліцеїстів було наповнене цікавими подіями й зустрічами, змістовними заходами, веселими конкурсами й змаганнями.


Відкриття Тижня здійснили директор освітнього закладу Віталій Іванович Козаченко та заступник директора з науково-методичної роботи Оксана Тарасівна Рєзнік. У зверненні до ліцеїстів вони підкреслили важливість долучення ліцеїстів до наукової діяльності, роль науки в сьогоденні, анонсували основні заходи.
Протягом тижня відбулись зустрічі з науковцями ВНТУ та ВДПУ: факультет «Будівництва, цивільної та екологічної інженерії» (декан факультету Меть І.М., к.т.н., доцент Блащук Н.В., Хороша О.І. к. арх.), науковці ВДПУ кафедри хімії та методики навчання хімії природничо-географічного факультету (доктор тех. наук, професор Сакалова Г.В., Дабіжук Т. М., доцент, кандидат біолог.наук), факультет «Машинобудування та транспорту» (декан ф-ту, к.т.н., доцент Сухоруков С. І., к.т.н., доцент Цимбал С. В., д.т.н., професор Поліщук Л. К.), факультет «Інформаційних електронних систем» ( доктор тех. наук, професор Семенов А. О.), факультет «Інтелектуальних інформаційних технологій та автоматизації» ( доктор тех. наук Мокін В. Б., к.т.н., ст. викладач Петришин С. І.), факультет «Електроенергетики та електромеханіки» (к. т. н. декан ф-ту Розводюк М.П.), факультет «Інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії» ( к.пед.н. декан ф-ту, доцент Кирилащук С. А., к.т.н., доцент Бабюк Н. П., к.т.н., доцент Войцеховська О. В.), факультет «Менеджменту та інформаційної безпеки» (к. ек. н., доцент Ткачук Л. М.).
Ліцеїсти відкривали для себе нові обрії сучасної науки, знайомилися із відкриттями, винаходами, знахідками науковців, мали можливість ознайомитись з їх застосуванням у виробничо-економічній діяльності в Україні і за кордоном, фінансових, екологічних і побутових сферах.
Відбулася презентація наукових гуртків, керівниками яких є науковці ВДПУ та ВНТУ, на заняттях яких ліцеїсти можуть здійснювати науково-дослідницьку діяльність, спробувати свої сили в роботі над обраними проєктами, застосувати знання, отримані на уроках та спецкурсах.
Ліцеїсти мають можливість обрати для себе цікаву тему дослідження, працювати під керівництвом успішних досвідчених науковців вінницьких університетів, отримати навики дослідницької діяльності, задоволення від натхненної роботи.
Під час перерв між уроками вчителі ліцею презентували роботу методичних асоціацій ліцею. Демонстрація неймовірних можливостей SMART-лабораторії ліцею (учителі Кокуца Л.В. та Кокуца О.О.) ознайомили ліцеїстів з можливостями розумних гаджетів та надали можливість полинути у віртуальний світ.
Учителі природничого циклу підготували заходи, які популяризують знання про природу, виховують екологічну свідомість любов до природи та рідної країни.
Учитель географії Поліщук В.М. підготував презентацію «У світі географії», яка була продемонстрована в інтерактивному коридорі. Ліцеїсти мали можливість за короткий час здійснити подорож Україною та познайомитись з географічними цікавинками своєї країни.
Учитель хімії Рєзнік О.Т. провела інтерактивну гру «Хімічне колесо фортуни» на тему: "Хімічні реакції". Переможцями стали: Притуляк Л. (10-ФХ, Сегеда М. 10-ФХ, Семяшкін В. 10-М.
Учитель хімії Мельник О.А. пдготувала інтерактивну гру «У світі природничих наук» (Kahoot), де ліцеїсти відповідали на питання з географії, біології та хімії. Переможцями стали ліцеїсти: І місце - Раченко А. 8-ТІ2 клас, ІІ місце - Свирида В. 8-ТІ2, ІІІ місце - Гребенюк А. 8-ТІ2. Ліцеїсти мали змогу протягом дня залишити не тільки в пам'яті цей день, а й у своїх світлинах, завдяки фотозоні, яку створили вчителі географії Охріменко Ю.А. та біології Любавіна Д.С. під гаслом "Диво-природничі науки".
У другій половині дня, незважаючи на повітряну тривогу, ми не здалися та продовжили цей день в укриті із нашими гостями науковцями ВДПУ кафедри хімії та методики викладання хімії, де були проведені цікаві та розвивальні демонстраційні досліди.
Горизонти сучасної математики були окреслені в презентаціях ліцеїстів Семяшкіна В.(10-М), Онищука І.(11-МІ), Лужанської К. 9-ТІ2, створених під керівництвом учителів математики Петрушенка О.Ю., Джереловської І.М., Липового І.Г., які демонструвался на перервах у інтерактивному коридорі.
Учителі суспільно-гуманітарного циклу підготували насичений заходами день. Традиційний мовознавчий Kahoot потішив ліцеїстів запитаннями з української та англійської мов, української літератури та історії України. До інтерактивної вікторини долучились і ліцеїсти, і викладачі. Переможцями стали учні 8-ТІ2 Раченко Артем, Огнівко Владислав та учень 9-ТІ2 класу Бануляк Олександр. На перервах загадки Поділля всім загадували україночка та Порохня Олександра та козачок Постолатій Євген (9-М) та кожен отримував смаколики за правильні відповіді. Нікого не залишили байдужими барвисті українські костюми учнів та цікаві запитання від учителів. З натхненням підготувались до цього дня учні 9-х класів, які на завдання вчителя історії Павлюк В.В. підготували Лист-подяку видатній історичній особі. Можна було проситати листи присвячені І Стпанові Бандері, І Богданові Хмельницькому, Але найбільше всім сподобався QR-квест «Таємниці» інтернет-полиць». Опрацювавши інформацію із сайтів, покликання на які було приховано за згенерованими кодами, і давши відповідь на 8 запитань, кожен зацікавлений мав змогу відгадати зашифровану фразу «Ми вільні». Першою із завданням справилась ліцеїстка 10-М класу Чмих Єлизавета. П’ятниця видалась спокійною, світлою, наповненою усмішками дітей й новими враженнями. Весело й натхненно провела цей день подільська родина завдяки вчителям Бондар Н.О., Бойчук В.Ф., Заремблюк С.І., Ленартович Н.А., Піщик О.В., Павлюк В.В., Потерлевич Н.В., Синявській Н.О.
Радіємо, що саме так завершився насичений Тиждень науки в Подільському ліцеї!

10  10  10  10