Щороку в третю суботу травня в Україні відзначається професійне свято працівників науки.
Наука є рушієм розвитку суспільства, вона об’єднує людей у прагненні зробити світ кращим.
Між освітою та наукою існує тісний взаємозв’язок, вони доповнюють одна одну: освіта забезпечує науку новими методами пізнання, а наука, натомість, надає інструментарій для подальшого розвитку та вдосконалення. Україна є державою з високим рівнем освіти і науки.
Спільнота «Подільського науково-технічного ліцею для обдарованої молоді» є також дотичною до цього напрямку роботи. Під керівництвом талановитих учителів та провідних науковців Вінниччини ліцеїсти освітнього закладу долучаються до наукових пошуків та навчаються робити перші кроки на науково-дослідницькій ниві.
Навчальний рік у ліцеї традиційно завершується науково-практичною конференцією, яка цього річ відбулась 19 травня.
Незважаючи на війну на теренах нашої Держави, загрози обстрілів та бомбардувань, звуки сирен та безсонні ночі, проведені нашими ліцеїстами в бомбосховищі, ліцеїсти та вчителі продовжували навчання та творчу співпрацю, результати якої були представлені на науково-практичній конференції, тема якої: «Науково-дослідницька діяльність ліцеїстів як одна із форм діяльності, що сприяє формуванню в молоді сучасного світогляду, розвитку творчих здібностей, навичок самостійного наукового пізнання та самореалізації».
Протягом навчального року до науково-дослідницької роботи було залучено 92 ліцеїсти, що складає 24% від загальної кількості ліцеїстів.
Фіналістами конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт стали наступні ліцеїсти:
Математика: Журабаєва Софія 11-М1 («Найгарніша теорема в математиці: тотожність Ейлера» наук.кер. Джереловська І.М.)
Фізика: Гаврилюк Андрій 9-М («Космічна гамма-обсерваторія Фермі» наук.кер. Блащук А.П.)
Фізика: Гордійчук Георгій 9-М («Дослідження форм крил літаючих птахів» наук.кер. Блащук А.П.)
Інформатика: Галай Дмитро 10-ФХ («Розробка гри про ліцей» наук.кер. Сірак С.В.)
Хімія: Карван Евангеліна 10-М («Переваги та недоліки веганства та вегетаріанства з погляду хімії» наук.кер. Рєзнік О.Т.)
Хімія: Лисенко Мар’яна 11-ФХ («Хімічні сполуки, які токсично діють на вірус ГРВІ та безпечні для людини» наук.кер. Мельник О.А.)
Українська література: Шевчук Юлія 9-М («Видатна постать Лесі Українки, що зображена на вітчизняних банкнотах, як символ України» наук. Кер. Заремблюк С.І.
Технології: Сахнова Анастасія 11-ІТ («Дослідження особливостей архітектури палаців нео-стилів на території Вінничини» наук. кер. Хороша О.І.)
Вітаємо фіналістів! Бажаємо нових наукових досягнень та успіхів у всіх починаннях та реалізації поставлених цілей!