Виведення радянських військ з Афганістану почалося 15 травня 1988 року відповідно до укладених у квітні 1988 року Женевських угод про політичне врегулювання становища навколо Демократичної Республіки Афганістан. Радянський Союз зобов’язався вивести свій контингент в дев’ятимісячний термін, тобто до 15 лютого наступного року. Операцію з виведення військ постійно атакували моджахеди. За інформацією газети «Вашингтон пост» за цей період убито 523 радянських солдати.
Про ці жахливі цифри й страшні події згадують сьогодні і в стінах Подільського ліцею. За кожною цифрою, датою трагічна перервана доля людини, затьмарене болем життя її родини. На коридорах не чути веселої музики й дзвінкого сміху, а на інтерактивних перервах ліцеїсти мають змогу переглянути інформаційні ролики й почути українські пісні, що вшановують учасників бойових дій на території інших держав.
Не менш чуттєвим був виховний захід «Крізь пекло афганської війни…», проведений ліцеїстами 11-М класу для учнів закладу. Відеоматеріали, вдало дібрані вчителем історії Чепорнюком О.А., та сценарій виховної години пам’яті, розроблений педагогом-організатором Пустовіт І.О., не залишили байдужими дитячі серця. Під час заходу присутні ознайомилися з маштабами складних і неоднозначних подій в Афганістані, переглянули документальні відеофрагменти про афганську війну, ушанували пам’ять тих, хто поліг в афганських ущелинах, схиливши голови в скорботній хвилині мовчання.
Летять, відлітають у вічність роки. Роки, скільки б їх не минуло, не зітруть у народній пам’яті імена воїнів-інтернаціоналістів. Пам’ятаймо героїв, виявляймо розуміння до тих, хто пройшов через війну і для кого вона триває й досі. У спогадах, снах, думках. Вони на це заслуговують…