Двері університетської бібліотеки ВНТУ завжди відчинені для учнів Подільського науково-технічного ліцею для обдарованої молоді.

У рамках Тижня науки, який проходив в Подільському ліцеї, 5 жовтня для ліцеїстів 10-М класу було проведено наукову годину, присвячену науковиці, фізику, хіміку Марії Склодовській-Кюрі. У продовження зустрічей бібліотека провела чергові години про визначних учених світового рівня.

8 жовтня до університетської книгозбірні завітали учні 10-ІТ класу на наукову годину «Розстріляна молодість (Наш земляк-вінничанин Матвій Бронштейн: життя, смерть і квантова теорія гравітації)», присвячену науковцю, автору перших робіт з квантової теорії гравітації, відомому своїми роботами в області релятивістської квантової теорії, астрофізики, космології, квантової електродинаміки, теорії тяжіння. Він був не тільки видатним теоретиком, а й талановитим педагогом і популяризатором науки. Його книги, написані для дітей, сьогодні можна назвати класикою і еталоном жанру. За своє недовге життя він зробив багато, але набагато більше зробити не встиг.

А вже наступного дня на науковій годині «Цей дивовижний Ейнштейн» учні 10-ФХ класу дізнавалися про одного з найвизначніших фізиків XX століття, автора основоположних праць з квантової теорії Альберта Ейнштейна. Його наукові праці багато в чому заклали фундамент сучасної фізики, а товариськість, дружелюбність, життєрадісність і незрівнянна чарівність зробили його однією з найулюбленіших і впізнаваних особистостей в історії науки.

Розповіді працівників бібліотеки Ольги Немчук та Юлії Горчинської, які супроводжувалися цікавими слайд-шоу та кадрами документальних фільмів, учні ліцею слухали із захопленням. Сподіваємось, що присутні дізналися багато нових, маловідомих фактів із життя знаменитих людей.

Заходи відбувалися за спільної ініціативи університетської бібліотеки та керівництва ліцею. Щиро дякуємо працівникам бібліотеки ВНТУ за неймовірно цікаві лекції та нові знання!