20 січня 2021 року напередодні урочистостей до Дня Соборності України, незважаючи на дистанційний формат навчання, відбувся Круглий стіл «Сила нації в її єдності».

  

    

Старшокласники мали змогу долучитись до обговорення підготовки Акту Злуки між УНР та ЗУНР, причин, що вплинули на утворення соборної України, наслідків недовготривалого союзу. Учитель історії Дідур Вікторія Володимирівна наголосила на тому, що ідея соборності бере свій початок від об'єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Протягом віків її практичним втіленням займались українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик. У XVIII — початку XX ст., коли українські землі були поділені між сусідніми державами: Польщею, Московією, Румунією, Австро-Угорщиною. Ця ідея знайшла своє відображення у працях найкращих вітчизняних мислителів, оскільки для боротьби за свої національні інтереси Україні була вкрай важливою територіальна єдність.

Українська соборність знайшла міжнародно-правове підтвердження в Гельсінських угодах 1975 року, у яких зазначено, що кордони, які склалися в Європі, не можуть заперечуватися або переглядатися. Однак сьогодні ці норми порушені в односторонньому порядку, а Україна стала жертвою агресії та веде боротьбу за відновлення своєї соборності. Отже, уроки історії залишаються актуальними!?… І про це мала змогу поговорити обдарована молодь.

У День Соборності маємо можливість згадати про ціну, яку доводиться платити за єдність, та аналізувати й враховувати помилки минулого.

Молоде покоління згадало про живі ланцюги, які організовують з 1990 року, як символ духовної єдності людей східних і західних земель України. Ліцеїсти мали нагоду віртуально об’єднатись під час виховного просвітницького заходу.

Зі святом, вільна, незалежна, соборна Україно!