Подільська родина долучилась до відзначення Міжнародного дня рідної мови 21 лютого. Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Міжнародний день рідної мови відносно молоде свято: до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.
Історія свята, на жаль, має дуже трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову.
Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні. Починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в Україні.
Незважаючи на карантинні обмеження, учням Подільського ліцею вдалося висловити любов та повагу до рідної мови. На запрошення наших друзів -Науково-технічної бібліотеки Вінницького національного технічного університету - ліцеїсти 8 та 9 класів спільно із студентами закладу створили тематичне відео, у якому пролунали вірші відомих українських митців. Учні 10 класів дібрали влучні вислови науковців, літературознавців, художників про українську мову й змонтували відеовітання. Представники учнівського самоврядування ділились цікавими фактами про виникнення свята та мовними цікавинками на офіційній сторінці закладу в мережі Instagram. А 22 лютого в рамках відзначення свята відбудеться Фотоквест до Дня рідної мови, у якому зможуть узяти участь допитливі, креативні, розумні й активні ліцеїсти.
Пам’ятаймо слова великого Олеся Горнчара: «Мова - це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова - це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам'ять, найцінніше надбання віків, мова - це ще й музика, мелодика, фарби, буття, сучасна, художня, інтелектуальна і мисленнєва діяльність народу».