8 листопада 2021 р. у Подільському ліцеї стартував Тижневик української мови та писемності.
Протягом тижня увагу ліцеїстів та вчителів привертали увагу тематичні, виконані учнями презентації, які транслювались на інтерактивних коридорах. Потренуватись в орфографічній міці могли всі охочі біля Дерева рідної мови, адже саме там росли слова із помилками, які залюбки знаходили й виправляли діти. Було організовано ілюстративні острівці "Знай про рідну мову все!" Було приємно, що біля них зупинялись не лише учні, а й дорослі.
Ось уже кілька років поспіль у ліцеї підтримується традиція написання радіодиктанту національної єдності. Звісно, цьогоріч написання радіодиктанту було цікавим випробуванням як для ліцеїстів, так і для вчителів, зате було що обговорювати: швидкість читання українського митця Юрія Андруховича, доречність пунктуаційних знаків, авторський стиль, естетичне змістове наповнення.
Диктант став приводом для професійної дискусії не лише серед учителів-філологів. Класними керівниками, вихователями проводилися тематичні бесіди, виховні години, присвячені значенню мови в житті людини, у професійному становленні молоді.
Найбільш очікуваними були позаурочні заходи: учителем української мови і літератури Заремблюк С.І. проведено серед учнів 8-х класів мовознавчий брейн-ринг “Бережімо собори наших душ - рідну мову!”, учитель української мови і літератури Ленартович Н.А. організувала конкурс вільних есе та віршів про українську мову, де змогли проявити свої здібності учні 9-11 класів. Усіх у дусі перемоги й азарту, безперечно, об'єднала гра "Мовознавчий Kahoot", яка відбулась протягом трьох перерв в останній навчальний день тижня. Ліцеїсти отримали нові знання, а й переможці ще й смаколики. Організатор гри, учитель української мови і літератури Синявська Н.О., отримала від учнів "замовлення" на проведення таких перерв і надалі.
Сьогодні ми повинні збагнути необхідність опанування всіма таємницями рідної мови й по-справжньому захопитися мистецтвом слова. Сучасники, будьмо гідними мудрості пізнавати мовні скарби, утверджувати в собі рідне слово і в слові веселому, доброму утверджувати себе.