Щорічно перший тиждень жовтня — Нобелівський тиждень. Шведський винахідник Нобель успадкував свої статки від роботи над вибуховими речовинами та динамітом, і у своєму заповіті він висловив бажання використати частину свого багатства для нагородження людей, які зробили "найбільшу користь людству" в різних галузях знань.
Традиційно у перші жовтневі дні в нашому освітньому закладі відбувається Тиждень науки. Ліцеїсти мають можливість зробити перші кроки у науково-дослідницькій діяльності. Звичайно, не всі стануть у майбутньому науковцями, але можливо, серед вихованців ліцею є й майбутньому науковці, які зроблять визначні наукові відкриття та стануть нобелівськими лауреатами.
Насичений подіями тижневик розпочався Днем суспільно-гуманітарних наук. Протягом дня ліцеїсти на інформативних острівцях мали змогу ознайомитися із життєписом справжнього патріота своєї країни — Петром Яциком. Старшокласники долучились до участі в проєкті "Знай українське слово! Ми не вони". Кожен з учнів мав можливість поділитись спогадами про відвідування різних мальовничих куточків України та представити світлини у фотофлешмобі "Як не любить той край".
Під час проведення Дня наук художньо-естетичного циклу ліцеїсти розгадували "Науковий кросворд", споглядали "Мистецьку галерею Подільського ліцею", відвідали локацію "Віртуальної реальності", проходили Qr-квест "У пошуках істини", брали участь у запальній вікторині "Мистецтвознавці".
У день природничих наук діти насолодились участю у квест-вікторині, яка дала змогу перевірити знання ліцеїстів з цих наук. Учасники проходили від станції до станції, відповідаючи на запитання з різних галузей природничих наук. З географії вони розгадували ребуси, з хімії вирішували відкриті завдання, а з біології намагалися відгадати, що побачили під мікроскопом.
У четвер естафету прийняла кафедра вчителів математики, які разом зі своїми творчими креативними учнями підготували цікаві заходи, конкурси, зустрічі (вікторина «Весела математика», проєкти «Математика в архітектурі», «Інфографіка математики», конкурс математичних презентацій, інформаційний математичний вісник).
У день, присвячений інформаційним технологіям, проведено інтерактивну вікторину для ліцеїстів 8-11 класів «Наукова інформатика». Для випускників було організовано зустріч із Калтаєвою Анастасією - Technical Recruiter at Onseo та Сиваченко Лілією - Senior IT recruiter at Onseo. Тема бесіди – «Професії та кар'єра в IT» та зустріч-бесіду з Олександром Мокіним Head of AI at AUG.Global, CTO at AIBODY. Під час зустрічі ліцеїсти не лише дізналися про особливості побудови власної кар’єри у привабливій для багатьох індустрії, а й позмагалися в інтелектуальній вправності.
Протягом тижня для охоплення більшої аудиторії тематичні інтерактивні вправи було реалізовано із використанням можливостей платформи Kahoot та інформаційного центру ліцею.
Однією із форм наукової роботи є співпраця із закладами вищої освіти, метою якої є ознайомлення молоді з професіями та перспективами, науковими напрямками, якими займаються науковці вищої школи. Протягом тижня відбулись зустрічі ліцеїстів із представниками Вінницького національного технічного університету, Вінницького державного педагогічного університету ум.М.Коцюбинського, Донецького національного університету ім.В.Стуса, Київського національного університету ім.Т.Шевченка.
Далі буде... Світ науки чекає!)