8 грудня 2016 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй ухвалила резолюцію, якою проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам'яті про чорнобильську катастрофу.

Аварія на Чорнобильській АЕС торкнулася життя кількох поколінь і завдала непоправних втрат. Спричинила забруднення навколишнього середовища, на довгі роки перетворивши територію довкола станції на зону відчуження. Катастрофа позбавила домівок тисячі людей. Проте найголовніше - трагедія забрала та покалічила людські невинні життя. Разом із тим, Чорнобильська катастрофа показала, наскільки великою може бути людська самопожертва.

26 квітня виповнюється 35 років від найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу.

 Сьогодні учні 9-х класів вшанували пам’ять загиблих під час тих буремних подій, озвучували статистику. Говорили й про те, що сьогодні ми не замислюємося над тим, яка техногенна катастрофа спіткала Україну. Чорнобиль стає науковою і туристичною зоною.

На запрошення працівників Наукової бібліотеки Вінницького національного технічного університету 27 квітня ліцеїсти візьмуть участь в літературно-музичному онлайн-заході «Чорнобиль: чорний спомин, чорний біль», присвячений 35 роковинам Чорнобильської катастрофи, яка змінила екологічну ситуацію України та світу на «до» і «після».

Запрошуємо всіх небайдужих завітати на документальну інсталяцію «Під саркофагом» Українського інституту національної пам'яті— історичний та мистецький проект, що представляє наслідки використання "мирного" атому в умовах тоталітаризму. https://uinp.gov.ua/vystavkovi-proekty/dokumentalna-instalyaciya-pid-sarkofagom Крім того, Національний музей «Чорнобиль» було створено 26 квітня 1992 року з метою архівування, збереження та оприлюднення історії ядерної аварії на Чорнобильській АЕС як найбільш важкої радіоекологічної катастрофи ХХ століття, наслідки якої не мають аналогів і відрізняються від інших відомих у світі природних та техногенних катастроф. Нині тема Чорнобиля стала особливо популярною, тому Музей створив серію інтерактивних онлайн виставок. https://www.facebook.com/NationalChernobylMuseum/.