8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, яка стала найстрашнішою трагедією ХХ сторіччя. У ці дні ми знову повертаємося до незабутнього травня 1945 року, аби з глибокою повагою згадати тих, хто виборов нашу свободу у страшному поєдинку з нацизмом. Ціна Великої Перемоги – мільйони загиблих на полях бою, у концтаборах та на примусових роботах, навіки зламані людські долі, невимовний біль та горе учасників воєнних подій.

За час пекельних боїв український народ заплатив велику ціну. Мільйони скалічених, убитих, осиротілих … Безжально війна скошувала життя людей. Молоді воїни-солдати стали на захист своєї України від загарбницьких щупальців нацистської Німеччини. На території України війна не припинялася 1225 днів і ночей — з 22 червня 1941 р.  до 28 жовтня 1944 р. По всій території України точилися кровопролитні бої, більш ніж у 100 населених пунктах бої були особливо запеклими. Саме в Україні вирішувалася доля Другої світової війни в Європі.

На жаль, 76-у річницю цієї Перемоги ми зустрічаємо в тривожний час, коли знову доводиться відстоювати свободу та територіальну цілісність нашої держави, право самостійно вирішувати долю країни і боротися за щасливе майбутнє наших дітей. Останні роки продемонстрували всьому світу, що український народ не втратив мужності та сили і учасники АТО й ООС – гідні нащадки героїв Другої світової війни.

Подільська родина також вшанувала ветеранів, які брали участь у боях. Ліцеїсти згадали  безцінний внесок українського народу для всього світу, схилили голови у хвилині мовчання під час виховного заходу “З тобою, роде мій орлиний, іду дорогами війни”, проведеного ліцеїстами 9-ФХ класу та педагогом-організатором Пустовіт І.О. У стінах ліцею було оформлено «Банер пам’яті» на згадку про моторошні роки війни, проведено інформаційні  перерви. Усі охочі мали можливість дізнатись факти про події 1939-1945 років на годинах спілкування. 11 травня ліцеїсти матимуть змогу долучитись до вечора пам’яті, ініційованого нашими  друзями - Науковою бібліотекою Вінницького національного технічного університету.

Вічна слава тим, хто не повернувся з війни. Низький уклін і глибока шана ветеранам та тим, хто захищає наш сьогоднішній день і виборює майбутній. Від щирого серця бажаємо вам здоров'я та довголіття. Нехай у ваших серцях ніколи не згасає вогник надії на щасливе майбутнє нашої країни.