10У листопаді-грудні 2022 року відбулося загальнонаціональне щорічне свято знань, яке покликане об’єднати знавців української мови й літератури та згуртувати талановиту студентську молодь з метою підвищення рівня загальної мовної культури, вшанування пам’яті великого Кобзаря, виховання у студентів активної громадянської позиції, формування ціннісного ставлення особистості до історичних, культурних і духовних надбань українського народу.


Щорічно вже понад 20 років в Україні проводиться Міжнародний конкурс з української мови ім. Петра Яцика. Його засновником є український меценат Петро Яцик. Конкурс ініційовано Указом Президента України з метою популяризації української мови серед молоді. Його організаторами є МОН України, Міжнародний благодійний фонд «Ліга українських меценатів» і Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти». Кількість учасників конкурсу з української мови ім. Петра Яцика за останні роки сягнула 5 мільйонів з-понад 20 країн світу.
Мовно-літературний конкурс ім. Тараса Шевченка започатковано Указом Президента України від 30 вересня 2010 року. За час свого існування Конкурс набув популярності не тільки в Україні, а й в усьому світі. Цей факт підтверджує щорічне збільшення кількості учасників конкурсу.
Цього року здобувачі освіти Подільського ліцею теж узяли участь в обласному етапі ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика та ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка.
Вітаємо переможців ІІІ етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка:
- І місце Ксенчина Анна (8-М).
- ІІ місце Бурдейна Олеся (11-М);
Найщиріші вітання переможцям ІІІ етапу XXIII Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика:
- ІІ місце Смолій Ірина (11-ФХ);
- ІІ місце Копистиринська Анна (8-М).
Бажаємо переможцям та їхнім наставникам Заремблюк Світлані Іванівні, Ленартович Наталії Анатоліївні та Синявській Наталі Олександрівні нових звершень та досягнень, наснаги та натхнення, креативності та жаги до пізнання!