30 та 31 листопада у Вінницькому міському палаці дітей та юнацтва відбулися тренінги для дитячих омбудсменів міста Вінниці, у яких узяв участь правозахисник закладу, учень 8-ФХ класу Подільського ліцею - Гнидюк Антон.

У перший день відбувся цікавий навчально-практичний тренінг "Основи дебатування", який проводив пан Мирослав - голова об'єднання дебатного осередку в місті Вінниці.

Наступного дня шкільні омбудсмени разом із вихованцями гуртків «Аніматори» та «Агіттеатр» відвідали сьомий апеляційний адміністративний суд м. Вінниці.

Діти завітали до суду, аби побачити, як працює установа зсередини. Представник суду Дмитро Олександрович Грубар зустрів їх на першому поверсі, де цікаво розповів про судову систему, її триланковість та детально зупинився на особливостях діяльності апеляційних адміністративних судів. Не оминув увагою, звичайно ж, і символ правосуддя – Феміду, яка не зі звичним мечем, а із книгою, адже адміністративні суди не карають, а вчать правильно застосовувати закон.

Наступним етапом екскурсії було відвідування залів судових засідань. Коли діти почули, що у найбільшому із залів розглядаються резонансні справи, відразу засипали питаннями. «Які резонансні справи вже відбулись?», «Чи були якісь казуси при розгляді справ?» «Чи проносилась зброя?». У відповідь Дмитро Грубар наголосив, що будівля суду ретельно охороняється Національною гвардією. Крім того, на першому поверсі при вході є спеціальний рентгенівський прилад – інтроскоп, тому небезпечних предметів у приміщенні суду зафіксовано не було.

Антон зазначив, що тренінги були надзвичайно цікаві та корисні! Сподіваємось, що такі заходи будуть традиційними й наші ліцеїсти зможуть дізнаватися багато нової інформації, щоб ділитися нею з іншими!