1 вересня у м. Вінниці офіційно святкували відкриття нового навчального закладу «Подільський науково-технічний ліцей для обдарованої молоді», який працюватиме в рамках реалізації тристоронньої угоди між Вінницьким національним технічним університетом, Вінницькою обласною державною адміністрацією та Департаментом освіти і науки ОДА.

Новий навчальний заклад відкрито на базі Вінницького національного технічного університету, для цього виш виділив для ліцею 1400 м2 площі та надав гуртожитки для учнів.

 

Навчальною програмою ліцею передбачено значну кількість годин для позакласної роботи, лабораторних та технічних робіт. Таким чином, Подільський науково-технічний ліцей для обдарованої молоді покликаний підняти рівень математичної та технічної освіти здібних до точних наук школярів, у першу чергу, родом із сільської місцевості.

Для навчання ліцеїстів буде закуплено сучасне мультимедійне обладнання та облаштовано кабінети за останнім словом техніки, адже інвестиція в дитячий інтелект – найкраща інвестиція в наше майбутнє.     

            На урочистій лінійці, присвяченій Дню знань та відкриттю закладу, майбутнім ліцеїстам було неймовірно приємно отримувати слова вітань від гостей та батьків. До участі у відкритті долучились голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, заступник голови ОДА Ігор Івасюк, в.о. директора Департаменту освіти ОДА Володимир Буняк, ректор ВНТУ Володимир Грабко та в.о. директора новоствореного навчального закладу Віталій Козаченко.

Створювали святковий настрій і творчі юні дівчата з народного ансамблю танцю «Радість» Вінницького міського палацу дітей та юнацтва, які подарували талановитим ровесникам композицію «Калину».

За гарним українським звичаєм директор ліцею Козаченко Віталій Іванович благословив вихованців посіванням житом-пшеницею на щасливу дорогу знань. Батьки не залишились осторонь: учні на чолі з класними керівниками отримали від найрідніших духмяний коровай та слова-настанови:

Ви візьміть цей рушник, простеліть, наче долю,

в світ професій і знань, в світ добра і краси,

і нехай цей рушник оберегом Вам буде в ліцеї

і з’єднає душею навіки із закладом цим.

Керівництво закладу сподівається, що ліцей стане родзинкою освітньої системи Вінницької області, а обдаровані діти Вінниччини прагнутимуть до навчання у цьому закладі та отримуватимуть тут якісну допрофесійну підготовку.