Здається досить дивним, що сьогодні, у ХХІ столітті, ми змушені говорити про торгівлю людьми не в історичному контексті, а в реальному часі. На превеликий жаль, і зараз мільйони людей у світі перебувають у рабстві. Звичайно, «нові раби» не носять кайданів, їх не пропонують відкрито на ринках, як то було у прадавні часи, на них ніхто не має легальних прав, тому що у всіх країнах рабство заборонено. Тим не менш, люди перетворюються на «товар», який можна продавати і купувати, використовувати як завгодно, а потім викидати як непотріб. Тому торгівля людьми вважається сучасною формою рабства, і розглядається на міжнародному рівні як злочин, що карається законом. У рамках всеукраїнської акції "16 днів проти насилля" 02 грудня, у Міжнародний день протидії торгівлі людьми, у стінах Подільського ліцею відбувся виховний захід «Торгівля людьми - проблема сучасності». Діти мали змогу не тільки почути багато корисного, але й поспілкуватись з представником громадської організації "Джерело надії" Кравченко Яніною, яка донесла до ліцеїстів цінну інформацію.
У рамках проєкту Міжнародної організації з міграції у Вінницькій, Кіровоградській та Хмельницькій областях інформативний супровід Подільському ліцею було надано представниками ГО "Джерело надії" (Студілко Алла, Орлова Христина, Кравченко Яніна). Ліцеїстки Рильська Дар'я, Паламарчук Ніна, Блащук Катерина та Мельник Амалія після проходження навчального тренінгу стали тренерами для класних колективів ліцею. Після навчальних заходів у класах, проведених тренерами, ліцеїсти мали змогу проходити навчальний онлайн-квест з безпечного працевлаштування.
Також на коридорах ліцею впродовж тижня на перервах діти переглядали короткометражні мультики та соціальні ролики, які спонукали боротися з насиллям, не замовчувати такі випадки. У зоні відпочинку також було оформлено інформаційний куточок, де ліцеїсти могли почитати цікаві тематичні комікси та переглянути інформаційні брошури. Торгівля людьми розвивається надзвичайно стрімкими темпами на території України та інших країн. У наших силах зупинити цей невидимий ланцюг, адже наші знання – наша зброя. Бутьте пильними і ви ніколи не потрапите до тенет работоргівців.