День народження Тараса Григоровича Шевченка — особлива дата для українців. Його називають нашим Пророком, Великим Кобзарем і українським генієм. Його постать відіграє ключову роль у формуванні національної свідомості та ідентичності українського народу. Творчість сприяє укріпленню національної гордості, усвідомленню власної історії та культурного спадку. Пройшло 210 років від народження Великого Кобзаря, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне.

Шевченкові ідеали завжди будуть нашим провідником у навчанні, розвитку та захисті Батьківщини, як наш внесок в успішне майбутнє незалежної європейської України.

Тарасовий подвиг надихає воїнів ЗСУ на нові перемоги та звершення.
Подільська родина долучилася до вшанування пам’яті славного сина українського народу. Шевченківські дні в закладі відкрито презентацією ілюстрацій ліцеїстів до творів митця «Борітеся – поборете…» На інтерактивних перервах кожен мав змогу послухати відеочитання поезій Великого Кобзаря у виконанні учнів. Активними ліцеїсти були й під час проведення тематичних активностей: турнір шевченкознавців «Тарас Шевченко – син України» (9 класи), літературна вікторина «Кольоропис життя й творчості Шевченка» (8 класи), брейн-ринг «Відоме й невідоме про Кобзаря» (8 класи).
На уроках української мови дітям запропоновано написати творчу роботу «Та не однаково мені …», у якій уявляли Шевченка сучасним воїном. На уроках мистецтва ліцеїсти розважались навчаючись, узявши участь у Kahoot-грі «Шевченко — художник».
Життя Кобзаря було наповнене творчими досягненнями та тяжкими випробуваннями, але його твори й досі живуть та надихають мільйони людей. Слово Кобзареве житиме вічно…