10Гелловін (Гелоуїн, Геллоуїн, Геловін; англ. Halloween, Hallowe’en) — сучасне свято, яке походить від старовинного кельтського. Святкується в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Після прийняття християнства його святкували як «надвечір’я Дня всіх святих».

Найгучніше проходить у Сполучених Штатах, Канаді, Ірландії та Великій Британії. Не будучи там державним святом, за популярністю Гелловін поступається лише Різдву. В Україні набуває поширення після здобуття незалежності, разом із пожвавленням у світі процесів глобалізації наприкінці XX ст. На думку багатьох дослідників, Гелловін є християнізованим святом, що походить від кельтських святкувань жнив та днів мертвих.Отож, Гелловін святкують не лише у Сполучених Штатах і в Великій Британії. Останніми роками мода на це свято прийшла і в Україну.


Ліцеїсти також вирішили зробити початок навчання після тижневих канікул яскравішим і влаштували Гелловін у Подільскому ліцеї.

Президентка Подільського ліцею Софія Порицька разом із ініціативною командою заздалегідь прикрасили ліцей ліхтарями у вигляді гарбузів із вишкіром і моторошними декораціями та фотозонами. А переможці конкурсу на кращий костюм Гелловіну отримають цілий кошик печива, яке випікав власноруч ліцеїст 8-М класу Павло Макуха.
Ліцеїстам атмосфера моторошного свята явно подобалася. Нехай і американське, але цікаве. Головне, щоб, повертаючись додому, ліцеїсти не перелякали мирних мешканців Вінниці, які в темряві можуть сприйняти перевдягнутих вампірів за справжніх.

 

10  10  10  10