10Пригоди нашої дружної компанії почалися з переїзду до Верховини на екскурсію «Трембіта кличе». Відвідали будинок-музей фільму «Тіні забутих предків» (за твором М.Коцюбинського, режисер С.Параджанов). Експозиція представляє речі, що пов'язані з фільмом (весільну ґуґлю, у якій був одягнений головний герой, світлини з акторами тощо), а також автентичні гуцульські одяг та предмети побутого вжитку.

Завітали до гостинного гуцула Миколи, який ознайомив ліцеїстів із побутом, коломийками, музичними інструментами Карпат.

Ліцеїсти мали честь відвідати сироварню, стали учасниками процесу виготовлення будзу й навіть скуштували цей сирний продукт місцевого виготовлення.

Наступного дня екскурсія почалася зі стежки Довбуша – однієї з найвідоміших тутешніх пам’яток. Цей маршрут носить ім’я легендарного Олекси Довбуша – «Карпатського Робін Гуда». Маршрут проходить колоритними хвойними лісами, в яких ховалися опришки – гуцульські повстанці. Ми гуляли звивистими стежками, захованими під покровом багатовікових гуцульських лісів. Тут ми  втекли від шуму сучасних міст, відчули умиротворення та незворушність природи й вдихнули свіже повітря, наповнене ароматами смоли.

Ми мали змогу здійснити оглядову пішохідну екскурсію по місту Яремче. Екскурсія починалася біля водоспаду «Пробій», відомого своєю мальовничістю. Поруч знаходиться ринок народних промислів, відомий на всю Україну, і турбаза «Гуцульщина», яка є витонченим узірцем гуцульської архітектури.

Після приємної втоми ввечері нам влаштували відпочинок у славнозвісних Карпатських чанах - відчуття не передати словами, це кожен має спробувати особисто.

На завершення нашої чудово подорожі на нас чекав переїзд до Манявського водоспаду. Для того щоб повністю осягнути красу місцевості, варто оглянути ще одне диво природи, найвищий водоспад України – Манявський. Він знаходиться в гірському масиві Карпат, який називається Манявські низькогірні Ґорґани. Добратись до нього нелегко – дороги немає й треба подолати немало річних переправ. Відтак потрапити сюди можна або пішки, або на позашляховику. Нас підвезли на машинах ЗІЛ.  Далі маршрут проходив до Манявського Скиту та відвідали Блажений камінь.

Упевнені, що ця дивовижна поїздка залишить у нашій пам’яті багато приємних спогадів і надихне на нові звершення!

10  10  10  10